Wstępniak

Witajcie na nowo powstałym blogu technologicznym! W ciągu najbliższych paru tygodni, po ujarzmieniu wordpressa i ustaleniu precyzyjnej wizji bloga zacznę zamieszczać tu swoje wypociny.

 

Zaplanowałem cztery różne kategorie wpisów:

TECHNOLOGIE JUTRA – tutaj mam zamiar zamieszczać wszystkie ciekawe informacje o aktualnościach, zarówno samych podzespołach jak i gotowych urządzeniach właśnie wprowadzających się na rynek. Wszystko jednak z zastrzeżeniem, by to było coś przełomowego, wprowadzające nowy punkt widzenia dla swojej dziedziny.

SPRZĘT JUTRA – jako, że mam naturę gadżeciarza i czasem wbrew zdrowemu rozsądkowi wydaję pieniądze na ciekawe (choć w gruncie rzeczy – zbędne) technologiczne drobiazgi postaram się je konkretnie opisać. Albo by ostrzec kogoś przed pomyłką, którą ja sam popełniłem, albo przeciwnie – zainteresować przydatnym sprzętem. W pierwszej kolejności pojawi się kilka opisów starszych urządzeń – tzw. „Niezniszczalnych”, czyli wszystko co zakupiłem kiedyś, a – wbrew temu jak je traktuję, z niewiadomych przyczyn – działa do dzisiaj.

APLIKACJE JUTRA – w tym dziale skupie się głównie na Androidzie, choć od czasu do czasu rzucę czymś ciekawym również na systemy z Windowsem. Chodzi przede wszystkim o ciekawe, przydatne aplikacje, jedne idealne do stracenia kilku godzin na godziwej rozrywce, inne z cyklu – „jak ja używałem telefonu bez tej appki?!”, oraz takie, które używamy raz na ruski rok – ale ich brak w kluczowej sytuacji może przyprawić o siwiznę.

RÓŻNOŚCI – jak sama nazwa wskazuje – wszystkie te artykuły, które nie pasują do innych działów.

JAK TO DZIAŁA? – to najambitniejszy dział tego bloga, bo w przeciwieństwie do poprzednich nie mogę tu pisać co mi się wymyśli, opisywać subiektywnych wrażeń czy własnych prognoz. Dla tego działu myślę o opisach zasad rządzących sprzętem, którym mamy na wyciągnięcie ręki, ale rzadko zastanawiamy się jak to właściwie pracuje – tam w środku, np. „Jak ładują się baterie?”, „Co to jest i jak działa USB?” czy „Jak działa ekran w smartfonie?”, wszystko poprzedzone solidną lekturą bardziej profesjonalnych źródeł. Główną zaletą tego działu ma być bardzo przystępny język, tak by nawet idioci mojego pokroju nie mieli problemów z odbiorem.

 

Szczerze zachęcam do lektury i pamiętajcie, że każdy konstruktywny komentarz zachęca mnie do nowych wpisów na blogu!

Autor

Bookmark the permalink.