Autor

Wbrew jednoznacznemu tytułowi, zamiast przedstawiać się pozwolę sobie pokrótce opisać powody, dla których ten blog w ogóle powstał.

 

Jestem zafascynowany szybkością z jaką rozwija się dzisiejsza technologia. Jeszcze sto lat temu różnice pomiędzy pokoleniami były właściwie kosmetyczne. Syn mógł kontynuować biznes ojca bez wprowadzenia żadnych zmian, dziadkowie patrzyli na swoich wnuków i widzieli siebie za młodu. Teraz to wszystko uległo zmianie. Różnica między dziadkiem, a wnukiem – nie ta biologiczna, a światopoglądowa uległa skróceniu z pół wieku do 5-10 lat! Nowe branże pojawiają się jak grzyby po deszczu, a stare znikają – albo stają się bezużyteczne, albo pracownicy zostają zastępowani przez maszyny. Pojawiły się pierwsze drukarki 3D, i choć wciąż sporo brakuje im do doskonałości to tylko głupiec nie zauważyłby jaką rewolucję zwiastują.

Staram się być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, czytnik RSS podłączony do kilkudziesięciu kanałów jest zawsze pod ręką, choć czasem ciężko znaleźć czas na lekturę. Na biurku prócz standardowego PeCeta walają się gadżety jakie zawstydziłyby kiedyś samego agenta 007. Właśnie dlatego, by to jakoś ogarnąć, może zainteresować tematem zwykłych użytkowników dla których smartfon jest tylko pasjansem, którego można wziąć ze sobą do toalety postanowiłem założyć ten portal.

Chciałbym, a wytrwałość i dyscyplina pokażą czy się uda, by za każdym razem, gdy natrafię na nowe informacje zwiastujące wprowadzenie technologii, która w jakiś sposób mogłaby zmienić nasze życie podzielić się nimi tutaj z wami, skomentować jak ja to widzę i poczytać w komentarzach jakie są wasze opinie na ten temat. Byśmy razem dążyli do zrozumienia jak działają te wszystkie urządzenia, którymi się otaczamy.

 

Przeczytałem kiedyś narzekania, że ówcześnie jest najgorszy czas dla urodzenia się odkrywców. Za późno by odkrywać Ziemię, za wcześnie na Kosmos? Ja uważam, że wręcz przeciwnie! Żyjemy w epoce postępu, gdzie codziennie naukowcy i inżynierowie z całej planety, połączeni wszechwiedzącym internetem, wynajdują i dostarczają nam nowe klocki, z których kiedyś zbudujemy nasz Świat Jutra!

 

Zapraszam również na mój blog z podróży po świecie!

 

Jakub Raczkowski